Архів 2020-2021До уваги батьків
майбутніх першокласників!

Батьківські збори відбудуться 26 серпня (четвер) в актовій залі гімназії

1-А, 1-Б, 1-В – о 18-00;

1-Г, 1-Д - о 19-00.

                                       Адміністрація
              загальноосвітнього навчального закладу 
 І – ІІІ ступенів 

      СКАНДИНАВСЬКА ГІМНАЗІЯ 
           про роботу в 2020-2021 н.р.


Випуск 11-х класів

18 червня відбулося  урочисте свято для наших випускників, які одержали свідоцтво про повну загальну середню освіту. на шкільному подвір'ї зібралися всі, хто був причетний до навчання, зростання  й виховання наших гімназистів, - вчителі, батьки й, звичайно, винуватці події - одинадцятикласники. Під час урочистої частини школярів  вітали директор, класні керівники, представники від батьків, а випускники подарували чудову прощальну танцювальну композицію.


Випуск 9-х класів

Випуск 9-х класів - ще одна сходинка гімназійного життя. Швидко, змістовно, успішно, цікаво, десь дистанційно, десь надзвичайно - ось і проходять шкільні роки, насичені старанністю  учнів, натхненням вчителів, переживаннями батьків. Сьогодні наші старшокласники одержали свідоцтво про базову загальну середню освіту - документ  про їхні справжні знання й компетентності, що набули впродовж тривалого навчання.
Продовжуйте торувати  свій шлях до знань, майбутніх професій і здійснення мрій, дорогі випускники!


Модель ООН в Харкові

5-6 червня учні Скандинавської гімназії у складі Крістіни Ізюмченко, Кірілла Мешалкіна, Анастасії Болховітіної, Софії Козловської та Зоряни Здорик перебували на Всеукраїнській Моделі ООН у Харкові. Організаторам вдалося провести ELSAMUN в офлайн-форматі в одному з найкращих університетів країни - імені Каразіна. У робочий час гімназисти відстоювали інтереси Російської Федерації та Держави Ізраїль. Ми стали одними з небагатьох представників шкільної спільноти, але це не завадило виступити  гідно та мати вплив на хід засідання.


Свято Останнього дзвоника

Ось і пролунав останній дзвоник у цьому непростому навчальному році, який ми разом із усією дружньою родиною учнів, учителів, батьків  завершили. Пандемія внесла свої корективи до освітнього процесу, змусивши певний час працювати в змішаному та дистанційному форматі, але не завадила нам гідно опанувати новими знаннями, компетентностями, сформувати необхідні навички. 


Навчальні екскурсії

Ось і завершився навчальний рік. Окрім опанування програм із різних предметів, гімназисти здійснили екскурсії цікавими місцями нашого міста і країни, збагатившись знаннями про історію, культуру та традиції свого народу. Так, учні  5-А та 7-А класів отримали насолоду від поїздки до музеїв м. Переяслав-Хмельницького, натомість  7- В клас пізнавав історію князя Заліського у Володарському р-ні на Київщині.


Знавці англійської мови

Напередодні закінчення навчального року відбулось нагородження учасників - переможців шкільного конкурсу знавців англійської мови в початкових класах. Учнів відзначили грамотами, а найкращим подарували цікаві та пізнавальні книги. Дякуємо школярам за старанну працю, бажаємо подальших перемог! Так тримати!


Ще раз про дорожній рух

Як отримати посвідчення водія Які транспортні засоби необхідно реєструвати Які особливості дотримання дорожнього руху при користуванні самокатами, гіроскутерами, велосипедами тощо На ці та інші питання школярі отримали відповіді при зустрічі з працівниками Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Київській області Євгеном Маріним та Світланою Полин. Адже автомобілі й інші сучасні транспортні засоби потребують надзвичайної уважності й інформаційної обізнаності молодих людей. Дякуємо нашим гостям за цікаву й важливу зустріч!


День вишиванки

День вишиванки - це не лише свято національної свідомості , патріотизму, а й краси, єдності. Яскрава, унікальна, сучасна українська вишиванка заполонила весь світ.
Сьогодні Скандинавська гімназія наповнилася різнобарв'ям вишиваних узорів.
Ранкова радіогазета сповістила, що  Всесвітньому дню вишиванки 15 років.
Любов і повагу до національного строю висловили в челенджі Вишиванок краса дивовижна учні та вчителі.


Нові перемоги клубу «Сьогун»

15 травня в Києві у спорткомплексі КПІ відбувся Чеміпіонат України з карате серед кадетів, юніорів та молоді.  Учениці Скандинавської гімназії та спортсменки клубу «Сьогун» потрапили до складу національної збірної команди України та мають великі шанси представляти нашу країну на чемпіонаті Європи в серпні 2021 р.


День Конституції Норвегії

"Ja, vi elsker dette landet!"- Так, ми любимо цю землю- з гордістю проголошує кожен норвежець у цей день, адже 17 травня( Syttende mai) країна  північного сяйва відзначає день Конституції, або Grunnlovsdag! Найголовніший документ країни було  прийнято 17 травня 1814 року. Учні Скандинавської гімназії поринули у віртуальну подорож.


День Європи

Щоб рухатись вперед, потрібно не лише любити Батьківщину, а й знати та поважати своїх сусідів. Ми живемо в унісон з Європою, мислимо по-європейськи, у нас спільні ідеали. До Дня Європи вчителі іноземних мов  Стопа  А.С.,  Попович  Л.Р.,  Гризодуб  Л.М., Смотрова О.А., Канюка  Н.В., Мрига М.А., Мариненко О. П., Шаповаленко  В.С. разом зі своїми  учнями провели радіогазету,створили презентації,  працювали із картою  Європи. Цікаво  та пізнавально відбулися вікторини, круглі столи та бліц- турніри. Багато корисної  і важливої інформації отримали про  провідних європейських  вчених, дослідників та винахідників.


День пам’яті та примирення

8 та 9 травня Україна вшановує День пам'яті та примирення й відзначає День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. До цих пам'ятних дат долучилися й наші учні. Зранку самоврядування школярів у радіогазеті нагадало про трагічні сторінки нашої історії, запропонувавши пом'янути усіх борців за Україну "Хвилиною мовчання".


Майстер-клас для юних футболістів

6 травня на нашому новому футбольному майданчику представники Української асоціації футболу провели захоплюючий майстер-клас для юних спортсменів. Так ця організація допомагає популяризувати футбол, підтримувати здоровий спосіб життя, створювати й розвивати шкільні стадіони. Також наші  гуртківці отримали в подарунок футбольні м’ячі, які так необхідні для тренувань.


Про відновлення освітнього процесу в гімназії

Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки  КМДА  від 28.04.2021 № 70 освітній процес в гімназії  відновлюється з 05.05.2021

     для учнів 1-4, 9-х,11-х класів у повному складі;

     для учнів 5-8,10 класів – у змішаному форматі.


                                                                                                        АдміністраціяПро призупинення освітнього процесу в гімназії

Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки КМДА № 53 від 01.04.2021 та  наказу по гімназії № 43 від 01.04.2021 освітній процес в гімназії призупинено з 05 по 30 квітня. Навчальні заняття відбуватимуться в дистанційному режимі на платформах:

1-4 класи - «Єдина школа» та ZOOM;

5-11 класи  -  Google Suite for Education   та  ZOOM.


                                                                                                        АдміністраціяСвітла пам'ять!

Страшна трагедія враз сколихнула нашу шкільну родину. Пішла з життя людина прекрасної душі, відкритого і доброго серця, вчитель фізики КРАВЗЮК ГАЛИНА ГЕОРГІЇВНА. Участь в Моделі ООН

2-4 квітня команда зі Скандинавської гімназії стала частиною IV Обласної Моделі ООН у місті Сєвєродонецьк Луганської області. Нашим учням Жеребюк Анні, Ізюмченко Крістіні, Старшиновій Катерині та Бабик Катерині випала можливість співпрацювати з благодійною організацією “Восток SOS”, Сєвєродонецьким багатопрофільним ліцеєм, тим самим зробити свій внесок в процес реінтеграції Донбасу та розвиток модельного руху в Луганській області.


Фестиваль англійської мови

Фестиваль  англійської мови  цього року розпочався з дуже актуальної  теми  "У здоровому  тілі - здоровий  дух". Під  цим  гаслом  відбулися нестандартні  уроки, презентації й рухливі ігри, а вчителі та учні ділилися досвідом і своїми рецептами здорового  способу життя.


Тиждень дитячої книги

У нашій гімназії існують традиції, проведенню яких не завадить жодний карантин. Найочікуванішим фестивалем, особливо в початковій школі, є Тиждень дитячої книги, приурочений до дня народження Ганса Крістіана Андерсена. Заходів було багато, але про деякі розповімо.


Всеукраїнський марафон з української мови імені Петра Яцика

Цьогоріч учні Скандинавської гімназії долучилися до Всеукраїнського відкритого марафону з української мови імені Петра Яцика, який проходив з 26 лютого по 21 березня. Інститут модернізації змісту освіти Ліга українських меценатів за підтримки освітньої компанії HUMAN у зв’язку із карантинними обмеженнями проводили конкурс у форматі онлайн. Юні знавці 3-11 класів нашої гімназії мали можливість перевірити, удосконалити свої знання з рідної мови. За результатами конкурсу високий результат показав учень 5-А класу Якушев Едуард, який  посів  6-те місце серед 2853 п’ятикласників! Вітаємо всіх конкурсантів! Спілкуємося, вивчаємо, бережімо рідну мову!


Екологічна акція

Під час екологічної акції «Робимо планету чистішою» учні гімназії разом із батьками долучилися до збору вторинної сировини. 18 березня було зібрано 1598 кг макулатури на суму 3995 грн. Найактивнішими виявилися 5Г, 4Г, 4Б, 10Г, 3Є, 3Б класи. У першому семестрі одержали  за вторинну сировину  3500 грн.
Учнівське самоврядування ініціювало витратити усі зібрані кошти на встановлення у подвір’ї гімназії паркувального обладнання для велосипедів.  Дякуємо усім небайдужим, хто долучився до нашої акції!


День Святого Патрика

17 березня було зелено та весело в гімназіі, адже ми відзначали культове ірландське свято - День святого Патрика! 🍀 Традиційним кольором Дня є зелений, і саме тому учні одягли кольорове вбрання, а вчителі прикрасили класи відповідними декораціями☘️ та підготували безліч цікавих конкурсів та завдань. Також обов’язковим атрибутом свята є трилисник - конюшина, - з яким протягом дня ходили учні та вчителі англійської мови.
Шануймо  традиції та звичаї країн, мови яких вивчаємо, адже пізнаємо культуру й світ!


Фестиваль суспільно-гуманітарних дисциплін

Ми - українці і цим пишаємося! Саме під таким гаслом пройшов відбувся фестиваль  кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін, метою якого було актуалізувати й популяризувати рідну мову, культуру; розвивати творчі здібності учнів, естетичні смаки; виховувати любов і повагу до рідного слова..


Атестація -2021

15 березня відбулося підсумкове  засідання атестаційної комісії. Виступи з досвіду роботи вчителів- претендентів на встановлення кваліфікаційних категорій та педагогічних звань - ще раз довели: незважаючи на особливості освітнього процесу в цьому році, колектив працює на результат, досконалість, має певні здобутки. Адже підвищення кваліфікації й формування компетентностей - вагомий чинник у розвитку самого педагога й гімназії зокрема.


Вшановуємо генія

9 березня ми вшановуємо  генія, мислителя, пророка Т.Г.Шевченка, тому представники учнівського самоврядування Скандинавської гімназії підготували радіогазету "Тобі, Тарасе, наша шана!" Книжкова виставка у бібліотеці, ілюстрації до творів, конкурси презентацій, усні журнали ще раз дали можливість пізнати Шевченка відомого і невідомого.


MakeX-2021

В останній день зими відбулися  Всеукраїнські  змагання з робототехніки MakeX - 2021, де взяли участь і гуртківці Скандинавської гімназії. Наших було 7 команд: 5 - молодшої ліги (6-13 років), 2 - старшої ліги (13-16 років).
Команда «Ice Team» у складі Мосєєва Павла і Пономаренка Романа  (молодша ліга) виборола 2-ге місце, а збірна команда «Miminosyky» в складі Хандельди Єлизавети й Цвірової Альони від #RoboClub (тренери Єлизавета Горбунова і Павло Алексєєв, молодша ліга) отримала номінацію «Командний дух». У номінації «Найкращий ментор» перемогла наша  тренер Горбунова Є.В. Дякуємо ГО «Смарт Сіті Хаб» за допомогу й підтримку команд! Вітаємо скандинавців-робототехніків  та їхнього вчителя з перемогами! Так тримати!


Допомога військовим

Протягом тижня гімназисти долучилися до благодійної акції. На звернення наших батьків-волонтерів учні зібрали подарунки для військових: солодощі, каву, чай, мед, засоби особистої гігієни. Також школярі передали малюнки та листи для наших воїнів, які знаходяться в зоні бойових дій. Дякуємо всім небайдужим, хто долучився до нашої акції!


До 150-річчя Лесі Українки

За сміливість думки й глибину поглядів Лесю Українку в різний час називали по-різному.
Але змістовним, влучним і доречним завжди було її слово. 25 лютого урочисто-пронизливо звучало воно в Скандинавській гімназії в радіогазеті "Світле безсмертя Лесі Українки", конкурсі читців поезій, літературних годинах, журналах, калейдоскопах, бесідах, заочних мандрівках, віртуальних екскурсіях та візуалізувалося в учнівських стіннівках, плакатах, творчих роботах.


Міжнародний день рідної мови

Традиційно з нагоди Міжнародного дня рідної мови в гімназії проводяться різні філологічні заходи, щоб ще раз долучитися до материнської мови, найкращої, найріднішої, наймилозвучнішої. Ранок розпочався радіогазетою "Єдиний скарб у тебе - рідна мова", а продовжився мовними  вікторинами, турнірами, мінідиктантами, граматичними хвилинками, фразеологічним калейдоскопом.
У бібліотеці розмістилася книжкова виставка
"Співуча,калинова - наша українська мова".
Шануймо, плекаймо, спілкуймося рідною мовою!


До Дня Героїв Небесної Сотні

19 лютого, напередодні Дня Героїв Небесної Сотні учні гімназії вшановували учасників Революції гідності. Розпочався ранок радіогазетою, під час якої учнівське самоврядування оголосило Хвилину мовчання за загиблими героями Майдану. 4-6 класи провели "інформаційні хвилинки". Вчителі розповідали школярам про революційні події 2013-2014 років й про  тих, кого називають "Небесною Сотнею". Уроки історії у 7-9 класах відбувалися біля фотовиставки, присвяченої буремним подіям лютого 2014 року. Дітям розповідали про героїв, що відстояли нашу честь та гідність.


Вітаємо учасників наших іменин!

Дякуємо всім учням гімназії, які долучилися до святкування Дня народження гімназії! Журі в складі представників учнівського самоврядування, педагогів та батьків переглянуло відеоролики наших гімназистів: презентації колективів п’ятикласників, екологічні проєкти  «Ми рятуємо планету» від учнів 6-х класів, патріотичні виступи «Ми українці! Україна - це я!» сьомої паралелі, закордонний фест «Подорожуючи світом» восьмикласників.


Екологічний проєкт

Щороку 2 лютого весь світ відзначає День водно-болотних угідь, аби ще раз нагадати представникам влади та бізнесу, що їхня втрата — одна з найбільших загроз для існування не тільки рік та водойм, але й, без перебільшення, усього людства. У цьому році Скандинавська гімназія разом з представниками екопарку «Осокорки» долучилася до відзначення цієї важливої події.


З Днем народження, гімназіє!

Дорога скандинавська родино!
Вітаємо всіх з Днем народження гімназії!
Шістнадцять років поспіль наш навчальний заклад сміливо й наполегливо крокує освітянською нивою столиці. У цей урочистий день бажаємо нашій гімназії подальшого процвітання!
Нехай кожен учень зможе себе проявити й домогтися високих результатів, а наші вчителі неодмінно зможуть надати необхідні знання, добрі поради й настанови. Нехай кожен день, проведений у гімназії, для всіх буде успішним, веселим і насиченим!


До уваги учнів та батьків!

      Зимові канікули –  з 25 грудня 2020 року до 10 січня 2021 року.

      Початок занять ІІ семестру  з 11 січня 2021 року в дистанційному форматі на період дії обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених на території України ( Постанова КМУ від 09.12.2020 № 1236).

      Навчальні заняття будуть відбуватися:
- для учнів 1-4 класів – на освітній платформі «Єдина школа»;
- для учнів 5-11 класів  – на освітній платформі G  Suite  згідно з новим розкладом уроків;
- онлайн-уроки проводитимуться також з використанням програм  як Google Meet, так і Zoom.

      Розклад уроків на ІІ семестр буде розміщено на зазначених  платформах  та доведений класними керівниками до відома учнів та батьків.

      Розклад дзвінків залишається незмінним.

      На допомогу учням працює «Всеукраїнська школа онлайн»: https://www.youtube.com/playlist?list=PLFVSJgZgf7h_9ivp4cNd_5sTDxH0NZlzj  


Молодь обирає здоров’я

Вітаємо команду "Енергія" Скандинавської гімназії, яка посіла ІІІ місце в районному дистанційному фестивалі-конкурсі " Молодь обирає здоров'я". Бажаємо команді нових здобутків  та творчих успіхів у  подальших змаганнях.
.
Smart City School Hackathon

15 - 18 грудня у стінах Smart City Hub розпочався дитячий хакатон Smart City School Hackathon у рамках реалізації проєкту Громадського бюджету-2020 міста Києва.
Команди Скандинавської гімназії не могли пропустити цей захід й активно беруть участь. Це «Кріспі-Мюслі» (старша ліга, Дацюк Володимир та Стрілецька Марія), «Кіберпунк», «Міміносики» (молодша ліга, Толстікова Софія та Гончаров Ярослав).


Фестиваль «Скандиманія»

А ви знаєте, що таке "Скандиманія"? Це наш фестиваль мов північних країн, який традиційно триває в гімназії у грудні. Усі школярі, що вивчають скандинавські мови, долучаються до його проведення.  Так, гімназисти 5-Б, 6-Б, 7-Б та 8-Б класів разом зі своїми вчителями Мригою М.А. та Шаповаленко В.С. стали учасниками багатьох заходів: вікторин, пісенних конкурсів та літературних читань. А до найменших учнів -    1-Б класу - в гості завітали тролі із самої Норвегії!


До Дня незалежності Фінляндії

Щорічно 6 грудня відзначається найбільше свято Фінляндії - День незалежності. Саме в цей день у 1917 році фінський парламент проголосував за Декларацію незалежності. Наші школярі вітають усіх зі святом й передають поздоровлення у відео.


Модель ООН: Сканді - 2020

Довгоочікувана й найбільш цікава подія року відбулася! Хоча пандемія й внесла свої корективи, але навіть у форматі онлайн регіональна конференція старшокласників "Модель ООН: Сканді - 2020" вкотре довела, що ця гра - не просто хобі, а стиль життя для сучасної креативної молоді, яка цікавиться не тільки глобальною політикою, але й усім світовим порядком у цілому.


Сортуємо сміття правильно!

Скандинавська гімназія разом із Kyiv Smart City School та компанією «Екосток» розпочинає довгоочікуваний проєкт з правильного використання  сміття. Три спеціальних екозони з розподільними контейнерами для паперу, пластику та кришечок організовано на блоках старшої, початкової школи та біля їдальні.  Вчимося разом сортувати сміття й робити нашу планету чистішою!


Today Thanksgiving day- hooray!

День подяки зазвичай святкують в Америці та Канаді. Своїм корінням це свято сягає далекого 1620 року, коли до берегів Америки приплив англійський корабель Mayflower з британськими пілігримами. Перша зима для них була суворою та важкою. Завдяки індіанцям, які навчили поселенців вирощувати боби, кукурудзу, гарбузи та інші культури, вони зібрали щедрий врожай та влаштували величезне свято в знак подяки. З тих часів День подяки традиційно відзначається й дотепер.


Фестиваль природничо-математичних дисциплін

16 листопада стартував традиційний фестиваль природничо-математичних дисциплін. Цього року він проходив під гаслом «Scientia Vinces. - Наукою переможемо».  Саме наука має  стати потужною зброєю у відповідь на виклики сучасного світу.
Учні 10-их класів візуалізували інформацію та інтегрували її в інфографіки, які було розміщено при вході в гімназію. Паралель 8-х класів під час проблемно-пошукового уроку «Віруси у житті & комп’ютері» оцінили значущість  і роль інформатики в сучасному динамічному житті.


До Дня Гідності та Свободи

21 листопада кожного року Україна відзначає День Гідності та   Свободи.  107 героїв, що загинули в боротьбі проти диктатури, назвали Небесною Сотнею. Усім їм було посмертно присвоєно звання Героя України!   Учні 8—11 класів Скандинавської гімназії на уроках згадали про ці трагічні події і вшанували пам'ять героїв.


День народження Астрід Ліндгрен

14 листопада весь світ святкує 113 років від дня народження Астрід Ліндгрен - шведської дитячої письменниці, творця відомих вже не  одному поколінню  дітей та дорослих Пеппі  Довгоїпанчохи та Карлсона  на даху. Напередодні цієї події учні Скандинавської гімназії, що вивчають шведську мову, підготували багато різних проєктів, присвячених життю та творчості Астрід Ліндгрен.


День української писемності та мови

Не диктантом єдиним День української писемності та мови відзначають гімназисти Скандинавської. Ранок розпочався традиційною радіогазетою "Сторінками української писемності". Також філологи підготували й провели мовні конкурси,  лінгвістичні ігри, інформаційні вісники, інтелектуальні ігри, мовні вікторини. А в бібліотеці учні мали змогу ознайомитися з книжкової виставкою.


Happy Halloween!

“Happy Halloween!”, “Trick or Treat!” -саме так учні вітали один одного після осінніх канікул. Початок навчання співпав з традиційним проведенням Halloween Party. Святкові костюми, пісні, цікаві ігри, тематична лексика створили чудовий настрій і позитивні емоції у школярів.


День гарбуза

Традиційний День гарбуза в гімназії вирішили провести в останній день перед канікулами. Біля фотозони, чудово оформленої учнями сьомих класів, мали можливість побувати всі охочі. Приємне завершення першої чверті навчального року! Бажаємо всім гарбузових осінніх канікул!


З Днем захисника України!

Напередодні свята шкільний ранок  розпочався радіогазетою "Ми - нащадки козацького роду, а гімназисти 8-Д,Є класів узяли участь в уроках-презентаціях про легендарну Марусю Чурай  та її пісню "Засвіт встали козаченьки". Також підготували інформаційний вісник про захисників нашої країни учні 7, 11класів. Традиційно розповідає історію козацтва книжкова виставка в бібліотеці «Ми - козаки, ми -  гордість України».


Модель ООНСканді Юніор-2020

03 жовтня  відбулася VI регіональна науково- практична конференція Модель ООНСканді Юніор - 2020, темою якої  стало  “Екологічне майбутнє спільними зусиллями”. Під час Моделі працювали чотири комітети, а саме
°Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) — консолідація світової спільноти у боротьбі із негативним впливом погіршення екологічної ситуації на здоров'я людини.


З Днем учителя!

Від щирого серця вітаємо колектив Скандинавської гімназії з чудовим святом, яке символізує мудрість, доброту та людяність! Міцного здоров’я, щастя, благополуччя, великих творчих успіхів і невичерпної наснаги, дорогі освітяни! Нехай цьогорічний День учителя принесе щастя, благополуччя, гарний настрій у кожну родину!


«Увага! Діти на дорозі!»

У гімназії відбувся традиційний  місячник "Увага, діти на дорозі!". Учні початкових класів разом із учителями та вихователями розробили карти-маршрути найбезпечнішого руху від дому  до школи. Були проведені виховні години, вікторини, виставки малюнків "Безпечна дорога".


З початком навчального року!
Дорогі друзі! Щиро вітаємо з Днем знань – справжнім всенародним святом мудрості, доброти і людяності. Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя.Шановні учні та батьки!

      Скандинавська гімназія розпочинає новий навчальний рік 
з 1 вересня в умовах адаптивного карантину.
Освітній процес буде організовано згідно з рекомендаціями 
МОН України (лист № 1/9-420 від 05.08.20р.) та 
МОЗ України (постанова Головного державного санітарного лікаря України № 50 від 22.08.20р.)