Ми і влада

Проект "Ми і влада"

Протягом останніх двох років учні 10-11-х класів  Скандинавської гімназії брали участь в учнівському навчальному проекті "Ми і влада", який став для них школою громадської активності. Метою проекту було підвищення обізнаності молоді з питань активної участі у громадському житті, розширення поінформованості з питань співпраці влади і громадянського суспільства та підсилення можливостей молодих людей свідомо співпрацювати з представниками влади усіх рівнів.

Організатор проекту, Київський міський центр роботи з жінками КМДА, запропонував старшокласникам відвідати лекції, тренінги, круглі столи, практичні вправи. Гімназисти провели різноманітні за тематикою дебати. Але найбільш цікавими й практично спрямованими виявилися зустрічі з політиками та працівниками державних і громадських організацій. Учасники проекту побували у Дарницькій державній адміністрації, де поспілкувалися  з Левченко О.М., заступником голови Дарницької райради, а також, з керівниками служби у справах неповнолітніх, відділу внутрішньої політики, юридичного та інших. Зустрічалися слухачі  проекту у Кабінеті Міністрів України із Днепренко Н.К., заступником директора Департаменту комунікацій влади та громадськості секретаріату КМУ. Мова йшла про шляхи формування в Україні громадянського суспільства.

Цікавою була зустріч із В.Морданенком, який представляв громадську організацію "Центр розвитку демократії в Україні". Він ознайомив учнів з основними правилами ведення політичних дебатів. А про завдання і сферу діяльності державної соціальної служби розповіла гімназистам Данилевська О.М., представник Головного управління державної соціальної служби у справах сім’ї та молоді.

Відвідали учні і вчителі гімназії Київську міську державну адміністрацію, де їх співрозмовниками були начальники  управлінь КМДА. Вони розповіли про роботу підрозділів міського господарства. Побували старшокласники і у Верховній Раді України, де могли спостерігати за пленарним засіданням українського парламенту.

Для учасників проекту була організована зустріч з екс-Головою Президії ВР УРСР Шевченко В.С., яка розповіла про свій життєвий шлях, відповіла на  запитання учнів.

По завершенню проекту "Ми і влада" всі його учасники отримали сертифікати. За відгуками старшокласників участь у проекті дала їм можливість познайомитися з роботою різних гілок влади, держустанов, громадських організацій, сприяла вихованню активної громадської позиції, показала шляхи участі громадян України в управлінні районом, містом, державою. Проект мав позитивні відгуки з боку  ЗМІ, владних структур та батьківської громадськості.