Репік Галина Іванівна



      Репік Галина Іванівна, вчитель початкових класів, стаж роботи – 37 років, освіта вища, вища категорія, вчитель-методист. З 2006 року працюю вчителем початкових класів Скандинавської гімназії. Педагогічне  кредо: «Любов до дітей – це не просто слова – це терпіння, допомога, повага  до  маленької людини».
     Найголовнішим  завданням для себе вважаю зробити все, щоб дитячий талант розквітав з перших шкільних років. Щоб учні не тільки засвоювали певну суму знань, а вміли ці знання застосувати практично, вчилися  мислити самостійно і творчо. Для реалізації поставлених цілей працюю над темою «Розвиток ключових компетентностей на уроках української мови». З огляду на соціальну і педагогічну значущість української мови для  становлення і розвитку особистості молодшого школяра цьому навчальному предметові в системі шкільного навчання й виховання об’єктивно відведено особливу роль. Від того, як підвищиться рівень оволодіння мовою і мовленням, залежать успіхи з усіх навчальних предметів.  Тому тема, над якою я працюю, є актуальною. Чільне місце в моїй педагогічній діяльності займає використання компетентнісних завдань. Адже компетентнісно орієнтовані завдання – невід’ємний атрибут компетентнісного навчання, основними ознаками якого є застосування знань і вмінь у діяльності, пошук додаткової інформації, способів для розв’язання проблемних завдань, розвиток самостійності й рефлексії. Тому на уроках ми спостерігаємо, досліджуємо, експериментуємо, проєктуємо, навчаємось співпрацювати та взаємодіяти. Кожен урок для мене – це урок–відкриття. А якщо на уроці немає байдужих – це головне.  
      Велику увагу  приділяю позакласній роботі. Мої учні є активними учасниками  та  переможцями Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика, Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник»,  шкільних, районних математичних олімпіад. Ключовий  компонент НУШ - педагогіка партнерства, яку я спрямовую на те, щоб побудувати  довіру між  вчителем, дітьми, батьками. Багато позитивних емоцій, радості від спілкування приносять спільно проведені екскурсії, виховні заходи, свята, на яких діти та батьки можуть розкрити свої таланти, повагу та любов один до одного. 
      Я не зупиняюся на досягнутому. Підвищую свій фаховий рівень. Публікую матеріали на сайті «На урок». Рухаюся вперед разом з майбутнім нашої України - дітьми.

      19 лютого 2024 року  відбувся урок з літературного читання на тему : « Казка поряд з нами». Галина Малик «Чому равлик ховається ?», проведена вчителем – методистом вищої категорії Репік Галиною Іванівною. 
      На уроці учні продовжили знайомство з літературними казками, вчилися  давати оцінку вчинкам персонажів казки, висловлювали  їм поради, стежили  за розвитком описаних подій, характеризували головних героїв, активно висловлювали своє ставлення до прочитаного. Діти брали участь у пошуково – пізнавальній роботі.
      Етапи уроку були спрямовані на досягнення мети та завдань з урахуванням вікових особливостей школярів, формуванню предметних компетентностей. Вчитель використовував інноваційні  технології за методикою ТРВЗ. Також діти активно працювали у парах, групах та колективно. 



      Сьогодення ставить перед нами важливе завдання - виховувати у дітей любов до Батьківщини і її українського народу, національну самосвідомість. Для  цього потрібно ще в молодшому шкільному віці посіяти в дитячу душу  зернята пам'яті, народності, духовності, культури і краси, самоповаги до нашої держави України.
      1 березня  в 2-А класі відбулося родинне  свято “З Україною в серці!», де звучали вірші, пісні на патріотичну тематику. Також діти майстерно танцювали та демонстрували свої вишиванки. У залі панувала урочиста, піднесена атмосфера.