День космонавтики
12 квітня 2011 року в початковій школі Скандинавської гімназії був проведений єдиний урок, присвячений 50-річчю першого польоту людини у космос. Зранку до школярів звернулися старшокласники з радіогазетою. А найцікавішими стали заходи в початковій школі.
В 1-Г класі на уроці читання вчитель Доброгорська Г.В. представила презентацію «Він перший покликав нас всіх до зірок», під час якої діти читали інформацію про Юрія Гагаріна, дивились фотографії космонавта у різні періоди його життя, розглядали фотографії космічних апаратів минулого та сучасності. Учні на уроці дізналися про запуск на орбіту собак Білки та Стрілки, перший космічний політ та першого космонавта планети Земля - Юрія Гагаріна. Захоплення дітей викликав фрагмент відеозйомки «Планета Земля очима космонавтів». Учні 1-Б класу (вчитель Соломеник С.П.) в День космонавтики розгадували кросворд з ключовим словом космос, переглянули сюжет фільму про політ Ю.Гагаріна та намалювали малюнки на цю тему. Вихованці 1-В класу після розповіді вчителя Стеценко Т.Ю. зробили чудові малюнки, на яких зобразили планети, ракети, космонавтів. Учні із захопленням повідомляли про мандрівки космонавтів та обговорювали, чи є життя на інших планетах, дізнались про вченого, конструктора Сергія Корольова.
Студенти Київського педагогічного університету ім. Б.Грінченка мали можливість відвідати урок в 2-А класі (вчитель Сєркова В.М.), який став справжнім святом для учнів і гостей. Ігри, змагання, тренування до невагомості стали випробуванням для «маленьких космонавтів». Діти 2-В класу (вчитель Біляченко О.В.) мали змогу почути живий голос Юрія Гагаріна, дізнались багато цікавого про першого космонавта незалежної України – Леоніда Каденюка. У формі диспуту на тему «Космос очима дітей» провела цей урок вчитель 2-Б класу Бучинська О.В. Затамувавши подих, діти переглянули відеофільм «Всесвіт», з якого дізнались про зорі, Сонце, Місяць…
Не менш цікавим пройшов в 3-Г класі (вчитель Знаєнко Г.Ю.) тематичний урок-подорож з математики «Планети Сонячної системи». На ньому учні на уявному космічному кораблі мандрували у Всесвіті, розв’язували космічні задачі та завдання. Вчитель 3-Д класу Вороніна І.А. здивувала дітей, дібравши цікаві пізнавальні завдання для усного рахунку на уроці математики, таким чином, учні познайомились з розпорядком дня космонавтів.
Розповіддю про політ у космос першої жінки Валентини Терешкової і про роботу Беня Володимира Петровича, який бере участь у розробці безплатформенної інерціональної навігаційної системи для ракетно-космічного носія «Циклон-4», зацікавила своїх однолітків Бень Марина, учениця 4-Б класу. Левічев Максим, учень 3-Д класу, розказав про свою мрію стати космонавтом, тому він представив себе у космічному скафандрі.
І після уроків, на групі продовженого дня діти продовжували подорож по Всесвіту. Учні 3-х класів розділились на три команди і кожен екіпаж отримав своє завдання. Так, екіпаж «Комета» виготовляв модель ракети у техніці «Орігамі»; екіпаж «Зоряний» - геометричну аплікацію «Планети Сонячної системи», екіпаж «Орбіта» - аплікацію в техніці мозаїки «Сузір’я». Космічна подорож завершилась виставкою дитячих робіт.
Заходи, присвячені 50-річчю першого польоту людини в космос, не тільки дали учням цікаві та корисні знання про завоювання космічного простору протягом 50 років, але й розвивали творчі здібності, мислення, спостережливість, прививали цікавість до пізнання космосу.