Свято Люсії
Святкування Дня Святої Люсії
14 грудня з нагоди святкування Дня Святої Люсії учні 7-Г класу, які вивчають шведську мову, відвідали посольство Королівства Швеції. Гімназисти привітали дипломатів та гостей посольства, які зібралися на різдвяний святковий обід. Тримаючи свічки як символ свята, наші школярі, одягнені у традиційне вбрання, вітали шановне зібрання піснями й віршами.
Учні привіталися з послом країни паном Стефаном Гюльгреном, були запрошені до святкового столу, поспілкувалися з гостями та отримали подарунки.
Святкування Дня Люсії є однією із найважливіших культурних традицій Швеції, де Люсія символізує світло під час темної шведської зими. Сучасні святкування беруть свій початок від язичницьких традицій, хоча назва походить від християнської Святої Люсії.
Навіть задовго до того, як з’явилися традиції із процесіями Люсії, 13 грудня було важливим днем. Вечір у День Люсії вважався найдовшим та найтемнішим у році. За фольклорними переказами, цей вечір був небезпечним, оскільки надприродні створення виходили на волю, а всі тварини отримували дар мови.
Люсія із Сіракуз – молода італійська жінка, яка стала святою мученицею. Коли вона роздавала свій посаг, щоб нагодувати бідних, її наречений доніс на неї, що вона християнка. Люсію було засуджено до смерті, проте ані полум’я, ані удар мечем не могли вбити її, поки вона не причастилася перед смертю. Це сталося у 34 році н.е.
Нині Люсія та процесія, що її супроводжує, приносять світло, пісні та вироби традиційної шведської кулінарії. Підігріте вино (гльог), яке подається з родзинками та мигдалем, а також імбирне печиво та солодкі булочки з шафраном (луссекаттер) – невід’ємна частина святкувань, які є особливо важливими у дитячих садках та школах, де діти беруть безпосередню участь у процесіях Люсії. З 1927 року у Швеції проводиться щорічний конкурс, на якому обирають Люсію країни.