Пам'ять землі

Пам'ять землі

8 листопада з нагоди 68-річниці звільнення Києва від німецько-фашистських загарбників у гімназії проводилась акція «Пам'ять землі». Старшокласники протягом осінніх канікул готували свої повідомлення і реферати з родинними спогадами про війну.

До одинадцятикласників завітав член ради ветеранів Дарницького району, полковник Заржицький Володимир Станіславович, який не тільки розповів про звільнення Києва від німецько-фашистських загарбників, а й уважно слухав розповіді учнів. Подаємо уривки деяких із них.

Сова Євгеній, 11-А клас:

«Дідусь моєї матері, вчитель історії з міста Кам’янця-Подільського, воював в Радянській Армії рядовим солдатом. Він брав участь у визволенні території України та інших республік від німецьких загарбників. У боях за взяття Кенігсбергу був тяжко поранений і залишився інвалідом, нагороджений багатьма орденами, медалями. Дідусь мого батька загинув в бою за визволення Тернопільщини – його сім’я залишилася без годувальника, а діти – без батька. Моя родина, як і більшість родин України, брали участь у боротьбі проти ворога як на полях бою, так і перебуваючи на окупованих територіях.»

Пилєва Ганна, 11-А клас:

«Мій дідусь, Вовненко Леонід Юрійович, на початку війни був відразу призваний на фронт, де прослужив кулеметником, а потім зв’язківцем. У 1944 році був контужений, після чого його залишили при госпіталі. У грудні 19945 дідусь повернувся на батьківщину, у свій колгосп, на свою посаду, пізніше пішов на пенсію. Він мав багато медалей і нагород, зокрема «За визволення Кавказу», «За бойові заслуги», «За перемогу над Німеччиною».

Бакуров Артем, 11-А клас:

«Воював мій прадідусь Кобзар Володимир Іванович. У нашому сімейному архіві збереглася його телеграма з Москви: «Їду на фронт бережи себе і дітей». Він пройшов великий бойовий шлях, про нього писала газета «Красная звезда», а загинув прадідусь 30 травня 1943 року в м. Краснодарі. При прощанні з ним дали залп з «катюші». У листі до моєї прабабусі командир частини писав: «Це справжній син  Вітчизни. Мужній, рішучий, сміливий і виключно відважний воїн-командир, про нього сумує кожен гвардієць нашої частини».

Дмитрук Сергій, 11-А клас:

«У 1941 році восени фашисти увійшли в с. Піски Чернігівської області. До мого дідуся в хату зайшов сусід і сказав, що німці палять село. Коли фашисти зайняли територію, то загнали 350 людей в церкву і підірвали її. Село пала лили через те, що тут були загони партизанів, керівником яких був Герой Радянського Союзу Олександр Кравець, хрещений моєї прабабусі Ганни.»

Джагарян Альона, 11-А клас:

«На війні загинули обидва мої прадідусі. Один пішов на фронт замість свого молодшого брата, пройшов багато солдатських доріг, брав участь у операції по визволенню Києва, під час якої його було поранено. Згодом він довго лікувався в Київському госпіталі, однак його не врятували – він не дожив лише дня до капітуляції фашистської Німеччини. Інший прадідусь загинув при звільненні Польщі, був нагороджений орденом Червоної Зірки. Історія моєї сім’ї нічим не відрізняється від історій тисяч, а може і мільйонів інших сімей. На жаль, серед моїх рідних вже не залишилося в живих тих, хто бачив ті страшні воєнні роки на власні очі, але пам’ятають про них усі.»

Пшеничний Владислав, 11-А клас:

«Мій прадід Пшеничний Петро Іванович брав участь у боях стрілком на штурмових літаках в обороні Кавказу, Сталінграду, в боях під Харковом, Києвом, Краковом і Катовіцем. Закінчив війну у Відні, в серпні 1945 року був демобілізований. Був нагороджений десятьма орденами і медалями. З нашого роду з війни не повернулися п’ятеро братів прадідуся і прабабусі.»


Скрипка Наталія, 11-А клас:

«Мій прадід Стрига Аксентій був мобілізований до лав Червоної Армії з перших днів війни. Пройшов її майже всю, але в 1945 році був смертельно поранений в бою в Карпатах. Похований в Братській могилі в Угорщині. Ця війна забрала багато життів. Багато дітей залишилися без батьків, жінки не дочекалися своїх чоловіків, старі батьки вже ніколи не побачили дітей…Щоб це ніколи не повторилося, ми маємо пам’ятати про війну та передавати спогади про неї майбутнім поколінням.»

8 листопада з нагоди 68-річниці звільнення Києва від німецько-фашистських загарбників у гімназії проводилась акція «Пам'ять землі»

Пам'ять землі, Скандинавська гімназія

«Пам'ять землі»

«Пам'ять землі»

<< Назад